Küçükçekmece’de, gençlerimizin geleceğe umutla bakabilmesi, layık oldukları eğitim desteğine ve sosyal olanaklara eşit şartlarda ulaşabilmesini sağlayacağız. İş imkanlarını genişleten çözümler getireceğiz; ilçemizin ortak alanlarını gençlerin özgürce ve keyifle kullanabileceği şekilde düzenleyeceğiz.

Gençlik Merkezi

Size ne fayda sağlayacak?

Gençlerimiz akademik gelişimlerini ve kariyer hedeflerini destekleyici eğitimler alabilecek, bilgilerini ve donanımlarını geliştirebilecek.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Gençlerin, kariyer etkinlikleri ve kültür-sanat atölyeleri ile kendilerini her açıdan geliştireceği Gençlik Merkezi’ni açacağız. Meslek yönlendirme programlarıyla bölgenin başarılı gençlerini, alanında tecrübeli ve uzman kişilerle buluşturacağız. Aynı zamanda gençlerin yeni teknolojilerle tanışacağı laboratuvar ve çalışma alanları oluşturacağız.

Güvenli Parklar ve Sokaklar

Size ne fayda sağlayacak?

Gençlerimiz başta olmak üzere tüm Küçükçekmeceliler, ilçemizin parklarında ve sokaklarında güvenle ve keyifle vakit geçirebilecek.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Tüm park ve sokakları en iyi şekilde aydınlatacak, kameralar ile güvenliği teknik açıdan en iyi şekilde sağlayacağız. Parklarda ücretsiz internet sunacağız. Madde bağımlıları ve evsizleri topluma kazandırmak için çalışacağız.

Genç Vizyon

Size ne fayda sağlayacak?

Küçükçekmeceli gençler, yurt dışı projelere, eğitimlere ve gönüllü organizasyonlara katılabilecek, ufkunu daha fazla genişletebilecek.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Vakıf ve üniversiteler ile iş birliği içinde, her yıl en az 100 başarılı gencimizin yurtdışı faaaliyetlere katılmasını sağlayacak, global projeler oluşturacak ve yeni projelere öncülük edeceğiz.

E-Spor

Size ne fayda sağlayacak?

E-Spor ile ilgilenen gençler desteklenecek, yeni bir sosyalleşme ortamına kavuşacak. Başarılı olmaları ve profesyonelleşebilmeleri için gerekli olanaklar sağlanacak.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Yeni nesil sporların desteklenmesi ve gençlerimizin çağa ayak uydurması amacıyla belediyemizin inisiyatifiyle bir E-Spor takımı kuracağız.

Bölgede Oturanın Bölgede Çalışması

Size ne fayda sağlayacak?

Küçükçekmeceli gençlerimizin istihdam olanağını artıracak ve çalışanların şartlarını iyileştirecek bir model oluşturacağız. İş imkanlarının gelişmesi tüm bölgeye fayda sağlayacak.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Oluşturacağımız istihdam modeli ile Küçükçekmece’de, iş gücü ile özel sector, esnaf ve iş dünyasını bir araya getireceğiz. Ortak bir çalışma ile sektörel ihtiyaçları belirleyip buna yönelik meslek edindirme kursları açacağız.

Spor Merkezi

Size ne fayda sağlayacak?

Küçükçekmeceli gençler çok daha iyi şartlarda spor yapabilecek. Kendilerine uygun branşlara yönlendirilecek ve desteklenecek.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Futbol ve basketbol dışındaki branşları da kapsayan nitelikli spor merkezleri açacağız. İlçemizin başarılı sporcular yetiştirmesine öncülük edeceğiz.

Festival & Göl Sahnesi

Size ne fayda sağlayacak?

Küçükçekmece Gölü ve sahilinde insanlar keyifle vakit geçirebilecek, konserler ve festivallerle sosyalleşebilecek. Göl, nitelikli bir şehir içi turizm noktası olacak.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Küçükçekmece Gölü’nü değerlendirecek projeler üretecek, sahilin temiz va bakımlı olmasını sağlayacağız. Tiyatro ve müzik etkinliklerine ev sahipliği yapabilecek bir Göl Sahnesi kuracağız, Küçükçekmece Göl Festivali’ni başlatacağız.

İş Bulma Merkezi

Size ne fayda sağlayacak?

İşsizlik sorununu yenmeye, kariyerlerini ilerletmeye çalışan gençler belediyemizin desteğini yanlarında bulacak.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

İşverenlerle gençlerimizi en etkili şekilde bir araya getirecek bir merkez kuracağız. Merkez çatısı altında istihdamı destekleyici ortak çalışmalar yapacağız. Meslek edindirme eğitimleri sunacak, girişimcileri teşvik edeceğiz.

Gençler için çözümlerimizle, hazırız!