Gençlerimizin geleceğe umutla bakabilmesini, layık oldukları eğitime en modern metodlarla eşit şartlarda ulaşabilmesini hedefliyoruz. Çocuklarımızın parklarda ve sokaklarda neşe içinde güvenle oynayabildiği bir Küçükçekmece için çalışıyoruz.

Etüt Merkezleri

Size ne fayda sağlayacak?

Çocuklar, okullarında aldıkları örgün eğitimi pekiştirici ve kişisel gelişimlerini destekleyici programlardan yararlanacak.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Mahalle Evleri ile destekleyerek, kodlama, video kurgulama gibi güncel ve faydalı birçok eğitimin, spor ve sanat faaliyetlerinin düzenlendiği merkezler açacağız. İşaret dili eğitimiyle çocukların arasındaki iletişim engelini kaldıracağız.

Okul Servisi Desteği

Size ne fayda sağlayacak?

İhtiyaç sahibi mahallelerde, ilkokul ve ortaokul öğrencileri okullarına daha rahat ulaşmak için servis desteği alabilecek.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Mahalle bazlı organizasyonlar oluşturarak çocukların servis ücretlerine belediyemizce katkı sağlayacağız.

Güvenli Parklar ve Sokaklar

Size ne fayda sağlayacak?

Çocuklar, gençler, aileler ve yaşlılar kentimizin parklarında ve sokaklarında güvenle ve keyifle vakit geçirebilecek.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Tüm park ve sokakları en iyi şekilde aydınlatacak ve kameralar ile güvenliği teknik açıdan da en iyi şekilde sağlayacağız. Madde bağımlıları ve evsizleri topluma kazandırmak için çalışacağız.

Genç Vizyon

Size ne fayda sağlayacak?

Küçükçekmeceli gençler, yurt dışı projelere, eğitimlere ve gönüllü organizasyonlara katılabilecek, ufkunu daha fazla genişletebilecek.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Vakıf ve üniversitelerle işbirliği içinde, her yıl 100 başarılı gencimizin yurt dışı faaliyerlere katılmasını sağlayacak, global projeler oluşturacak ve yeni projelere öncülük edeceğiz.

Meslek Lisesi

Size ne fayda sağlayacak?

Gençlerimiz nitelikli uzmanlık eğitimleri ile meslek sahibi olacak, kendi iş kolunda kentimizin ve bölgemizin istihdamına katkı sağlayabilecek.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Modern metotlarla eğitim verebilecek şekilde meslek liselerini  projelendirecek, gerekli düzenlemeleri yapıp Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği içeriisnde inşa edilmesini sağlayacağız.

Bağımlılıkla Mücadele

Size ne fayda sağlayacak?

Aileler ve bireyler, kendilerinin ya da sevdiklerinin bağımlılıklarının önlenmesi, topluma yeniden kazandırılması konusunda destek alabilecek.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Bağımlılıkla mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesini ve bağımlıların rehabilitasyon sürecinin desteklenmesini sağlayan bir danışma merkezi açacağız. Milli Eğitim Bakanlığı, okul aile birlikleri ve velililer ile birlikte hareket edecek, ortak çözümler üreteceğiz. İşsizlik problem yaşayan gençlerimize istihdam sağlayarak ve psikolojik problemler yaşayanlara gerekli yönlendirmeleri yaparak bağımlılığı hiç başlamadan önleyecek çözümler için çalışacağız.

Gençlik Merkezi

Size ne fayda sağlayacak?

Gençlerimiz akademik gelişimlerini ve kariyer hedeflerini destekleyici eğitimler alabilecek, bilgilerini ve donanımlarını geliştirebilecek.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Gençlerin, kariyer etkinlikleri ve kültür-sanat atölyeleri ile kendilerini her açıdan geliştireceği Gençlik Merkezi’ni açacağız. Meslek yönlendirme programlarıyla bölgenin başarılı gençlerini, alanında tecrübeli ve uzman kişilerle buluşturacağız. Aynı zamanda gençlerin yeni teknolojilerle tanışacağı laboratuvar ve çalışma alanı oluşturacağız.

Kemal Çebi ile Çocukların ve Gençlerin Hakettiği Küçükçekmece Çok Yakında!