Kadınlar için projelerimizi açıkladık

Kadınlar için projelerimizi açıkladık

Kadınlarımızın yüzlerinin gülmesi ayrıca önemli. Plânlarımızı en çok onların dilek ve istekleri doğrultusunda gerçekleştireceğiz. İşte Küçükçekmece kadınları için hayata geçireceklerimizden bazıları…

Kreş

Çocukların en erken aşamada zihinsel ve fiziksel gelişimleri desteklenecek. Annelerin yükü hafifleyecek, kadınlar iş hayatına ve sosyal hayata daha rahat katılabilecek.

İhtiyacın yoğun olduğu mahallelerden başlayarak, 0-4 yaş arası çocuklarınızı güvenle bırakabileceğiniz kreşler açacağız. Kreşler çalışma hayatına uygun saatlerde hizmet verecek.

Oyun Evi

Kadınlar 1-4 saat arası süreyle çocuklarını bırakabilecek, kendine vakit ayırabilecek ve sosyal hayata daha fazla katılabilecek.

Çocukların psikolojik ve fiziksel gelişimlerine destek olacak oyunları oynarken annelerin de birkaç saatliğine ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için oyun evleri kuracağız.

Kadın Emeği ve İstihdamı

Kadınlar çalışma ve üretme fırsatı bulabilecek, düzenli gelir kazanma olanağına kavuşacak.

Kadınların kendi ürettikleri ürünleri satabilecekleri alanlar oluşturacağız. Bu doğrultuda iş yönetimi ve e-ticaret eğitimleri verecek, kadın emeğini destekleyeceğiz.

Kadın Sığınma Evi

Mağdur durumdaki kadınların barınma, yiyecek gibi temel ihtiyaçları karşılanacak. Sorunlarından uzaklaşan kadınlar kendilerini çok daha rahat ve iyi hissedebilecek.

Açacağımız sığınma evi ile kadınları psikolojik ve sosyal açıdan destekleyebileceğiz, tehlikeden uzakta güvenle barınabilecekleri ortamı sunacağız.

Alo Şiddet Hattı 7/24

Zor durumda olan ya da şiddete maruz kalan kadınlar acil telefon hattımızı her an arayabilecek. Çok hızlı bir şekilde destek alarak kendini güvende hissedecek

Kadınlara destek verecek birimleri ( telefon, ambulans, evden alma servisi) oluşturacak ve 7/24 hizmet verecek şekilde yapılandıracağız.

Yeni Doğum Destek Hizmeti

Kadınlar doğum sürecine sağlıklı hazırlanabilecek ve doğum sonrası profesyonel destek alabilecek.

Çocuk gelişimi eğitimleri verecek, doğum koçu eşliğinde kadınların psikolojik ve fiziksel hazırlık sürecini kolaylaştıracağız. Beden güçlendirici aktiviteler ve osteopati gibi iyileştirici fiziksel uygulamalarla anne ve bebeğin yanında olacağız. İhtiyaç halinde evlere giderek, bebek hemşireleriyle ilk 40 güne kadar doğum sonrası destek hizmeti vereceğiz.

Modern Doğumhaneler

Her gelir seviyesinden kadınlar, daha sağlıklı, güvenli ve konforlu bir şekilde doğum yapabilecek.

İhtiyaç sahibi mahallelerde gerekli tıbbi donanımlara ve teknolojik yeterliliğe sahip yeni doğumhaneler açacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir