Bizim önceliğimiz ihtiyaç sahibi vatandaşın derdini tasasını çözmek. Unutma ki, vatandaşın ihtiyaçları için “yardım” adı altında verilen ama aslında sosyal devletin görevi olan destekler çok yetersiz. Halihazırda İstanbul genelinde verilen tüm sosyal yardımlar İBB bütçesinin %1’i bile etmiyor. Bizim yönetimimizde insanları asla kaderleriyle baş başa bırakmayacağız. Yoksulluğu önlemeye yönelik çocuk, yaşlı, engelli, eğitim desteklerini içeren nakdi yardım paketini kapsayan Geçim Destek Paketi projemiz, bu konudaki en önemli araçlarımızdan biri. Küçükçekmece’de tek bir çocuğun bile yatağa aç girmemesinin garantisi bizler olacağız.

Her mahalleye muhtarlıklarla birlikte çalışacak Çözüm Merkezleri kurulacak. Bu merkezlerde Küçükçekmece ikamet eden kişiler çalışacak. Bu merkez mahalle düzeyinde tüm vatandaşın istek ve ihtiyacının takibinde ve sorunlarının giderilmesinde sorumlu olacak. Bugün pek çok ihtiyaç sahibi vatandaş yaşadığı sorunları kendi kendine çözmeye çalışıyor. Biz kimsenin bize  gelmesini beklemeyeceğiz. Nerede bir ihtiyaç sahibi varsa onu bulmak, derdini çözmek bizim sorumluluğumuz olacak. Geçim Destek Paketi’nin yanı sıra ihtiyaç dahilinde İstanbulkart, yoksul sevk hizmeti, giyim yardımı, gıda yardımları da sağlanacak.

Ailelerin temiz, güvenilir temel gıdaya ulaşımını sağlayacak olan satış noktaları oluşturulacak. Halk-Ekmek gibi Halk-Süt’e noktaları kuracağız. Bizimle birlikte vatandaş daha ucuz ve temiz su olanağına kavuşacak.

Ulaşım masraflarını azaltacağız, 12 yaş altı çocuklar, 0-4 yaş çocuğu olan anneler için ulaşım ücretsiz olacak. Öğrencilere 50 TL’ye, 25 yaş altı öğrenci olmayan gençlere ise %40 indirimli olacak. Ayrıca bütün dini ve resmi bayramlarda tüm İstanbullulara ulaşım ücretsiz olacak.

Uyuşturucu sorununun yoğun olduğunu bildiğin mahallelerde özellikle anne babalara, İstanbul’da iki tane Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Merkezi kuracağız. Uyuşturucuya bağımlı değil, aileye bağlı çocuklar yetiştirmek için çalışacağız.

İşsizlikle mücadele önceliğimiz olacak! Bölgesel İstihdam Ofisleri oluşturularak iş imkanı yaratılacak. İSMEK merkezleri bu ofislerle işbirliği içinde çalışacak.