Yoksul ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızın gerekli sosyal yardımları hızlı, sürekli ve adil bir şekilde alabildiği, görmezden gelinmediği ve sosyal hayata güvenle katıldığı bir Küçükçekmece için geliyoruz.

Ulaşılabilir Gıda ve Et Hizmeti

Size ne fayda sağlayacak?

Hem bölgemizdeki köylülerin hem de memleketinizdeki yakınlarınızın üretimleri teşvik edilecek. Vatandaşlarımız, kurulacak İlçe Gıda Merkezlerinden, sağlıklı gıdaya daha ucuza ulaşabilecek.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Belediye mezbahası açarak bölge halkını ve Küçükçekmecelilerin memleketlerinde yaşayan ailelerini hayvan yetiştiriciliğine teşvik edeceğiz. Hayvanların, belediye tarafından belediye mezbahasına taşınmasını organize edeceğiz. Aynı şekilde tarımsal ürünlerin üretim ve nakliyesini destekleyeceğiz.

Sosyal yardım kapsamında, KDV uygulanmayan gıdaların ucuza satılmasını ve ihtiyaç sahiplerinin önden para yüklenmiş kartlarla gıdaya ulaşmasını sağlayacağız.

Sosyal Yardımlar

Size ne fayda sağlayacak?

Mahallelerimizde yaşayan yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız daha fazla destek alabilecek.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Mahalleliye verilen sosyal yardımı 2 katına çıkaracağız. İhtiyaç sahiplerinin tespitinde daha fazla özen göstereceğiz. Yoksullara ulaşacak, yardımları adil bir şekilde ve sessizce dağıtacağız.

Sabit Kapalı Semt Pazarları

Size ne fayda sağlayacak?

Vatandaşlarımız kendi mahallelerinde ucuz ve temiz gıdaya konforlu bir şekilde ulaşabilecek. Pazar esnafı daha rahat, daha çok satış yapacak.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Her mahalleye sabit kapalı semt pazarı yeri tahsis edeceğiz. Ucuz ve sağlıklı gıdanın vatandaşla buluşabilmesi için pazar esnafını teşvik edeceğiz.

Sosyal yardım çözümlerimizle, hazırız!