Yaşlı vatandaşlarımızın huzur içinde yaşadığı, gerekli sosyal yardımların ve hizmetin evlerine kadar ulaştığı, engelli bireylerin ise sosyal hayata dahil olup güvenle sokaklarda, parklarda gezebildiği bir Küçükçekmece için geliyoruz.

Refakat  Hizmeti

Size ne fayda sağlayacak?

Evinde yaşlı ve yatılı hastası olan aileler refakat desteği alabilecek, gündelik yaşamları kolaylaşacak ve hayata katılımları artacak.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Desteğe ihityaç duyan her aileye ayda dört defa faydalanabileceği, 7/24 ulaşılabilir refakat hizmeti sunacağız.

Evde Sağlık ve Bakım Hizmeti

Size ne fayda sağlayacak?

Yaşlılarımızın temel ihtiyaçalrı evlerinde karşılanacak, yaşam pratikleri desteklenecek. Sağlık ve bakım hizmetlerinin sunulması için ek istihdam sağlanacak.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Saç kesimi, traş, ev temizliği gibi hizmetler yaşlı vatandaşlarımızın evlerine kadar ulaştırılacak. Yaşlarına ve sağlıklarına uygun bir şekilde oluşturulacak diyet programı dahilinde yemek hizmeti de sunulacak.

Ev İçi Bakım ve Onarım

Size ne fayda sağlayacak?

Yaşlı ve engellilerin onarım ve yadilat ihtiyaçları giderilecek, özel uygulamalarla ev içi konforları artacak, yaşamları kolaylaşacak.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Ekonomik durumu olmayan yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın tadilat ve tamirat işleri belediyemiz tarafından karşılanacak. İhtiyaç halinde rampa, korkuluk, özel tuvalet, mutfak uygulamaları gibi hayatlarını kolaylaştıracak özelleştirmeler yapılacak.

7/24 Acil Destek Hattı

Size ne fayda sağlayacak?

Yaşlılar, engelliler ve onların aileleri günün her saati hattımıza ulaşabilecek, taleplerini iletebilecek. Düşme ve kaza geçirme gibi acil durumlarda çok hızlı bir şekilde yardım alabilecek.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Küçükçekmece’de yaşlı ve engelli bulunan evlere dağıtılacak acil durum bilekliği ile olağan dışı durumlarda kişinin konumu acil olarak ilgili birime ulaştırılacak ve anında harekete geçilecek. 7/24 Acil Destek Hattımız, gelen aramalara ve isteklere hızlıca geri dönüş yapıp çözüm üretecek.

Gündüz Bakım Evi

Size ne fayda sağlayacak?

Engellilerin aileleri bakım evi hizmeti ve desteği alabilecek, kendi ihtiyaçlarını gidermeye zaman ayırabilecek.

Nasıl gerçekleştireceğiz?


Engellilerin zihinsel ve bedensel gelişimlerini desteklemek amacıyla bakım evi açacağız.

Down Sendromlu ve Otizmli Çocukları Destekleyici Eğitim

Size ne fayda sağlayacak?

Down sendromlu ve otizmli çocukların yaşıtlarıyla benzer gelişim göstermelerine ve ileride kendilerine yeten bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olacağız.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak çalışarak, öğrencilerin zihinsel ve motor becerilerine özel eğitmenler eşliğinde geliştirebileceği bir merkez açmayı planlıyoruz.

Engelli ve Yaşlı Dostu Sokaklar

Size ne fayda sağlayacak?

Engelliler ve yaşlılar, sokaklarda rahat ve güven içinde hareket edebilecek.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Metro, metrobüs, otobüs durakları gibi ana ulaşım alanlarına erişimi kolaylaştıracağız, engelli ve yaşlıların sokak konforunu artıracak düzenlemeler yapacağız.

Nesiller Arası Etkileşim

Size ne fayda sağlayacak?

Gençler ve yaşlılar, birbirleriyle daha fazla dialog kurabilecek. Gençler büyüklerinin deneyimlerini, hikayelerini dinleyerek kültürel hafızayı ileriye taşıyabilecek. Yaşlılarımızın da mora ve motivasyonu artacak.

Nasıl gerçekleştireceğiz?

Mahalle evlerinde sohbetler organize ederek, ileri yaştaki vatandaşın bilgi ve becerilerinin yeni nesillere  aktarılması için bir program geliştireceğiz. Yaşlılarımız sosyalleşirken gençler de, hem onların deneyiminden faydalanacak hem de gönüllü destek vermiş olacak.