Yeni bir başlangıç

Yeni bir başlangıç

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ekrem İmamoğlu, İstanbullunun sorunlarını çözecek, İstanbul’u ileriye taşıyacak projelerini anlattı. İstanbul’da yeni bir başlangıç için hazırız; el ele, hep birlikte başaracağız.

İmamoğlu’nun konuşması, tercüman tarafından işaret diline çevrildi. İmamoğlu, yaklaşık bin kişinin katıldığı toplantıda 31 Mart yerel seçimlerinin önemine vurguladı.

İmamoğlu, “İstanbul’u yeniden ayağa kaldıracak ve insanlara hayatı kolaylaştıracak çözümlerimiz var. İstanbul adil, yeşil, yaratıcı, kadın dostu, girişimci, engelli ve çocuk dostu bir kent olacak. Öncelikli işimiz ve derdimiz hayat pahalılığı. Bu koşullarda İstanbul’da çocuk okutmak, karın doyurmak, yaşlıya bakmak zor. Biz, İstanbullunun cebinden çıkan parayı mümkün olduğunca azaltacağız.  İstanbullulara verilen sosyal yardımları mümkün olduğunca artıracağız” dedi. 
İmamoğlu, “Çok önemli 4 harcama kaleminde İstanbullunun cebinden çıkan parayı azaltacağız. Gıdaya, ulaşıma, eğitime ve suya harcadığı parayı azaltacağız. Bunlar, İstanbulluya rahat nefes aldıracak. Bunlara ek olarak ‘+1’ diyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardım bütçesini 3 katına çıkaracağız ve bu kaynağı vatandaşa sunacağız. Sofrada yenen yemeği, ucuz ve sağlıklı hale getireceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir